Tych Rzeczy Jak Najszybciej Pozbądź Się z Domu. Zobacz, Które Z Nich Mogą Ci Tylko Zaszkodzić

Każdemu z nas, zdarza się odkryć w wielu miejscach naszego mieszkania, całkiem sporo zalegających i zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Gdzieś tam na dnie kuchennych szafek gromadzą się niepotrzebne plastikowe sztućce, a w komodzie stare kosmetyki, których szkoda wyrzucić…

 

W czystym, miłym i przytulnym mieszkaniu, nie może być miejsca na takie rzeczy, więc koniec z tym! Zobacz, co może szkodzić i czego trzeba jak najszybciej się pozbyć:

 

#1 Odświeżacze powietrza

 

Mnóstwo odświeżaczy zawiera toksyny, o których producenci nie wspominają na etykietach. Jeśli chcesz zadbać o świeże i przyjemne powietrze w toalecie czy garderobie, lepiej wymienić chemiczne odświeżacze na naturalne np. olejki eteryczne lub saszetki zapachowe.

 

#2 Plastikowe naczynia

 

Plastikowe naczynia są lekkie i nie trzeba się martwić, że po imprezie uzbierała nam się góra naczyń do mycia. Jednak plastik jest szkodliwy dla nas i dla środowiska. W dzisiejszych czasach, łatwo dostępne są papierowe kubeczki i talerze,oraz drewniane sztućce. Dlatego też, jeśli wybierasz się na piknik lub urządzasz grilla lepiej zastąpić plastik bardziej ekologicznymi produktami.

 

#3 Stare czasopisma, pocztówki i dokumenty

 

Jeśli masz jeszcze stare gazety, wizytówki nieistniejących firm lub nic nie znaczące widokówki to jak najszybciej je wyrzuć. Wiem, że czasami takie rzeczy mogą budzić wspomnienia lub przydać się do kolażu inspiracji, jednak w większości przypadków tylko leżą i zbierają kurz, tworząc niepotrzebny bałagan.

 

#4 Stare dywany

 

Dywany zbierają kurz i pył dlatego dobrze jest je czyścić przynajmniej 2 razy w tygodniu. Niestety większość z nas nie ma na to czasu, dlatego też lepiej jest je wyrzucić. Dodatkowo, zawinięte w rulon w dalszym ciągu zbierają kurz i zajmują zbyt dużo miejsca.

 

#5 Sztuczne kwiaty

 

Rośliny są piękną ozdobą i tworzą atmosferę ciepła każdemu pomieszczeniu, ale nie sztuczne. Nawet jeśli nie potrafisz zadbać o żywe rośliny, to nie decyduj się na sztuczne. Zamiast plastikowych kwiatów, kup mało wymagające rośliny, takie jak kaktusy lub sukulenty. Sztuczne kwiaty tylko zbierają kurz i wyglądają nieestetycznie. Mogą wypłowieć od słońca i są zwyczajnie brzydkie.

 

#6 Ręczniki w łazience

Jeśli masz w domu dużo ręczników, to lepiej znajdź dla nich przytulne miejsce w szafce lub garderobie. W łazience jest przeważnie ciepło i wilgotno, a to jest idealne środowisko dla bakterii.

 

#7 Zasłonki prysznicowe

 

Naukowcy ostrzegają, że pozostawiona piana z mydła, środków myjących i czyszczących oraz kosmetyków, mogą łatwo zamienić się w siedlisko bakterii, a to może prowadzić do różnych infekcji, zwłaszcza u osób które mają osłabioną odporność. Warto regularnie je czyścić sodą oczyszczoną oraz octem. Te stare i brudne lepiej wyrzucić do śmieci.

 

#8 Lakiery do paznokci z podejrzanymi substancjami

Wiele lakierów zawiera toluen, formaldehyd i inne niebezpieczne składniki, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Manicurzystki są więc narażone na ciężkie choroby ze względu na codzienne stykanie się z substancjami chemicznymi, zawartymi w lakierach. Zanim kupisz nowy lakier, zapoznaj się z jego składem, jeśli się na tym nie znasz, zapytaj fachowców. Stare kosmetyki wyrzuć natychmiast do śmieci.

 

#9 Przeterminowane kosmetyki

Nie zaleca się używania przeterminowanych kosmetyków, ponieważ tracą wtedy swoje właściwości. Na przykład balsam SPF nie chroni skóry, krem BB straci swoje krycie itp. Niekiedy przeterminowane kosmetyki do makijażu mogą powodować trądzik lub podrażnienia skóry.

 

#10 Przeładowane przedłużacze

 

Wszyscy używamy przedłużaczy w domu i często zapominamy o ich zasadach działania. Przeciążony przedłużacz może spowodować pożar. Co więcej, możesz potknąć się o kable i nabawić siniaków, skręceń i innych urazów.

 

#11 Rozkładana kanapa

 

Im jesteśmy starsi, tym więcej wygody do spania potrzebujemy. Ważna jest również odpowiednia pozycja podczas snu. Zdecydowanie lepiej jest zastąpić rozkładaną kanapę na wygodne łóżko. Dodatkowo kanapy z weluru zbierają dużo kurzu i zarazków.

 

 

To co? Porządki czas zacząć? Do dzieła!

 

error: Content is protected !!