22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie. Większość jest naprawdę dziwna.

Poniżej zobaczysz 22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie. Większość jest naprawdę dziwna, ale jak widać natura skrywa jeszcze wiele tajemnic!

22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie:

 

 

Jest to gatunek ssaka łożyskowego z rodziny pancernikowatych. Osiąga wagę do 100 g oraz występuje na równinnym obszarze Argentyny. Znajduje się na czerwonej liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

 

Gatunek małpiatki. Palczak madagaskarski jest największym naczelnym prowadzącym nocny tryb życia. Występuje jedynie na wschodnim i północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru.

 

 

Drapieżny ssak z rodziny psowatych. Występuje w południowej Brazylii, Paragwaju, Boliwii oraz na niewielkich obszarach Argentyny.

 

 

Ssak parzystokopytny z rodziny jeleniowatych. Jest bliski zagrożeniu wyginięciem. Występuje w górskich lasach Chin oraz Birmy.

 

 

Rodzaj ośmiornicy występujący na głębokości 400–4800 m p.p.m. Przedstawiciele przebywają zwykle bezpośrednio nad dnem oceanicznym lub bardzo blisko niego.

 

 

Gatunek gryzonia osiągający wagę do 11 kg. Występuje na stepach południowej części Ameryki Południowej. Te zwierzaki łączą się w pary na całe życie, a ich młode już 2 godziny po porodzie potrafią się samodzielnie poruszać.

 

 

Gatunek gryzonia żyjący na pustynnych obszarach Afryki Wschodniej. Te zwierzaki budują rozległe podziemne kolonie i prawie nigdy nie wychodzą na powierzchnię. Posiadają potężne siekacze.

 

 

Ssak z rodziny delfinowatych osiągający długość do 2 metrów. Występuje w przybrzeżnych wodach Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii.

 

 

Gatunek antylopy zamieszkujący wschodnią Afrykę.

 

 

Ssak morski osiągający wagę do 400 kg. Ten gatunek jest zagrożony wyginięciem.Ssak owadożerny występujący w Ameryce Północnej. Prowadzi podziemny tryb życia.

 

 

Ssaki parzystokopytne z rodziny świniowatych. Są to płochliwe zwierzęta o nocnym trybie życia.

 

 

Występują zarówno w wodach słonych, jak i słodkich.

 

 

Ssak drapieżny występujący na Madagaskarze. Jedyna para foss w Polsce mieszkała od marca 2009 we wrocławskim zoo. W styczniu 2010 samica pogryzła samca, który padł.

 

 

Ssak owadożerny występujący w Ameryce Północnej. Prowadzi podziemny tryb życia.

 

 

Ssak łożyskowy osiągający wagę do 2 kg. Te zwierzaki są roślinożerne oraz prowadzą nadrzewny i nocny tryb życia.

 

 

Ssak parzystokopytny zagrożony wyginięciem.

 

 

Występuje w okolicach Wyspy Wielkanocnej na głębokości ok. 2200 metrów.

 

 

Gatunek ptaka z rodziny cudowronek.

 

 

Gatunek ryby zamieszkujący głębokie wody u wybrzeży Australii i Tasmanii. Te zwierzaki rzadko są widywane przez ludzi.

 

 

Gatunek żółwia, który rośnie przez całe życie.

 

 

Gryzoń występujący w Chinach i Mongolii.

 

 

Gatunek kraba oraz największy stawonóg na świecie. Rozpiętość jego odnóży osiąga nawet do 4 metrów. Występuje na dnie Oceanu Spokojnego i waży do 20 kg. Wiosną wychodzą na brzeg, aby założyć jaja. Podczas tej pory roku często można spotkać je na japońskich plażach.

error: Content is protected !!