5 Naturalnych Sposobów, Dzięki Którym Żaden Kleszcz Cię Nie Ukąsi

Nie ma się co oszukiwać, zimy w tym roku nie było, a co za tym idzie od wiosny ruszyła na nas plaga najróżniejszych robali, komarów i kleszczy. Dobrze wiemy, jakie są uciążliwe i jak groźne choroby przenoszą.

 

 

Najgorsze jest jednak to, że ukąszenie kleszcza grozi nam już nie tylko w lasie i na łące. Bardzo łatwo jest również przynieść na swoim ciele kleszcza, będąc na spacerze w parku miejskim lub odpoczywając w przydomowym ogródku. Są jednak na to dobre sposoby.

Na spacer do parku lub lasu, dobrze jest ubrać się w jasne ubrania, dzięki czemu łatwiej go zobaczysz. Pamiętaj, że kleszcz, zanim wbije się w ciało, może wędrować po ubraniu nawet przez godzinę. Równie ważną sprawą jest dokładne obejrzenie ciała po powrocie ze spaceru i dokładne umycie się. Warto sprawdzić te miejsca, gdzie kleszcze wbijają się najczęściej, czyli skórę głowy, pachwiny, czy skóra za uszami.

Aby się uchronić przed ukąszeniem kleszcza, możesz również sięgnąć po domowe, sprawdzone środki.

 

Kleszcze bardzo nie lubią zapachu tymianku, mięty pieprzowej i goździków, warto więc zaopatrzyć się naturalne olejki eteryczne. Zapachy, które również odstraszą kleszcza to szałwia, paczula, migdał, trawa cytrynowa oraz olejek z drzewa herbacianego. Pamiętaj jednak, że olejek eteryczny należy przed użyciem rozcieńczyć, mieszając go z 50 ml oleju roślinnego (np. z nasion winogron). Jedynie olejek z drzewa herbacianego, możesz stosować bezpośrednio na skórę.

Dobrym odstraszaczem kleszczy jest także dostarczenie organizmowi dużej dawki witaminy B

 

Witamina B zmienia skład naszego potu, co odstrasza kleszcze. Dobrym źródłem witaminy B jest np. piwo.

 

Innym naturalnym sposobem na kleszcze to jedzenie czosnku.

 

Kleszcze natomiast, uwielbiają słodkie zapachy perfum i wody perfumowanej, dlatego unikaj ich kiedy wybierasz się do lasu lub parku.

Podobnie jak komary, kleszcze doskonale potrafią wyczuć zapach ludzkiego potu i ciepło człowieka. Intensywny zapach perfum lub dezodorantów działa na nie jak wabik, dlatego dbaj o higienę osobistą i się używać nieperfumowanych kosmetyków.

 

Suszone zioła, również działają cuda i chronią Ciebie i Twoich bliskich.

Suszone zioła, również odstraszają kleszcze, dlatego świetnym sposobem jest przygotowanie z nich, domowego naparu. Nie przepadają szczególnie za zapachem rozmarynu, mięty pieprzowej, szałwii i tymianku. Łatwo możesz przygotować domowy odstraszacz z ziół sama w domu. W niewielkiej ilości wody, zaparz rozmaryn i tymianek. Odstaw na godzinę, a następnie dodaj kilka kropli soku z cytryny i przelej do buteleczki z atomizerem. Wstrząśnij buteleczką, aby składniki dobrze się ze sobą wymieszały. Takiego odstraszacza możesz użyć nie tylko spryskując siebie, ale również swojego czworonogiego pupila. Jest całkowicie bezpieczny.

 

 

Czy miałeś już okazję w tym roku, spotkać się z kleszczem?

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!