Jak Sprzątać I Się Nie Przemęczyć? Wypróbuj 6 Genialnych Trików, Dzięki Którym Twój Dom Będzie Lśnił

Zazwyczaj, aby cały dom był naprawdę czysty i lśniący, trzeba się sporo namęczyć i poświęcić niemal cały dzień. Okazuje się, że niekoniecznie…

 

Oto 6 genialnych trików, które pozwolą Ci się zbytnio nie zmęczyć i ułatwić sprzątanie.

 

 

1. Koniec ze śmierdzącą lodówką

Nie ma nic gorszego, niż śmierdząca lodówka. Odpowiedzialne za to są bakterie, które mają również duży wpływ na przechowywane w lodówce jedzenie.
Aby skutecznie pozbyć się niechcianych bakterii, wykorzystaj ocet. Wystarczy przetrzeć wnętrze lodówki octem, a pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, a dodatkowo ją odkazisz.

 

2. Doczyszczony piekarnik

Najlepszym i najskuteczniejszym środkiem jest soda oczyszczona. Wymieszaj sodę z niewielką ilością wody tak, aby uzyskać pastę, którą nałożysz na zabrudzone części piekarnika. Pozostaw ją na noc, a następnie umyj piekarnik wilgotną szmatką. Jeśli okaże się, że gdzieniegdzie zabrudzenia zostały, usuniesz je octem i umyjesz wodą. Gwarantuję, że piekarnik będzie czysty i błyszczący!

 

3. Czysta kuchenka mikrofalowa

Ten banalny wręcz trik sprawi, że kuchenka mikrofalowa będzie czysta, a nieprzyjemne zapachy, tłuszcz i zabrudzenia znikną bez śladu w mgnieniu oka.
Wystarczy, że do miseczki włożysz dwie połówki cytryny z wodą i wstawisz do mikrofali. Teraz włącz ją na 4 minuty, a następnie przetrzyj wnętrze szmatką lub ręcznikiem papierowym. Gotowe!

 

4. Czyste żelazko.

Zabrudzone lun przypalone żelazko łatwo wyczyścisz…solą. Wystarczy wysypać sól na papier do pieczenia i prasować ją. Jeśli dodatkowo kilkakrotnie wytworzysz parę, wyczyścisz również otwory, które ją wypuszczają.

 

5. Idealnie czyste okna

Żeby cieszyć się naprawdę czystymi oknami, myj je gazetami, a nie szmatką. Od dziś koniec z pomazanymi szybami i smugami na szybach. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa!

 

6. Czysta słuchawka prysznica

Czysta i lśniąca, wolna od kamienia i brudu słuchawka prysznica to zmora każdej Pani domu. Najbardziej pomocny okazuje się znów ocet. Włóż słuchawkę prysznica do miseczki i zalej ją octem. Zostaw ją tak na całą noc. Potem umyj ciepłą wodą. Gotowe!

 

 

Jak widzisz, łatwo i szybko, bez intensywnego szorowania możesz mieć czysty i lśniący dom. Nie dość, że się nie przemęczysz, to jeszcze możesz wykorzystać produkty, które zawsze masz w domu. Powodzenia!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!