Co Oznacza „Gęsia Skórka” i Ciarki, Kiedy Słuchasz Muzyki? Sprawdź, co Wykazały Ostatnie Badania

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że na Twoim ciele pojawiła się „gęsia skórka”, podczas słuchania muzyki na żywo? Jeśli tak, to z pewnością jesteś szczęśliwym człowiekiem i cieszyć się dobrym zdrowiem. Dowiedz się, co wynika z najnowszych badań…

 

Latem przeprowadzono badania na festiwalach muzycznych Reading i Leeds, którego celem była próba określenia, czy gęsia skórka może mieć jakikolwiek związek ze stanem zdrowia człowieka i jego osobowością.

Zespół naukowców odkrył, że osoby u których pojawiała się gęsia skórka, częściej tworzą silne relacje z innymi, osiągają wyższe wyniki (zarówno w szkole, jak i życiu zawodowym) oraz cieszą się lepszym zdrowiem od pozostałych.

 

 

Badanie Barclaycard

Badanie to zostało przeprowadzone przez Matthew Sachsa z Uniwesytetu Harvarda oraz profesora Robina Murphyego z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Przebadano i oceniono 100 osób, które uczestniczyły w koncertach w czasie festiwalu.

Naukowcy śledzili i analizowali reakcje ochotników dzięki urządzeniu monitorującemu, które towarzyszyło im w trakcie koncertu.

 

Analiza

Przeprowadzono również szereg badań psychometrycznych, które miało określić, co „gęsia skórka” mówi o tej osobie oraz ich fizjologiczne reakcje na muzykę.

Wyniki były zaskakujące i pokazały, że 55 procent badanych, doświadcza „gęsiej skórki” i ciarek podczas słuchania muzyki i oglądania występów na żywo. Zjawisko te, zwykle występuje już w ciągu pierwszej minuty. Jeśli chodzi o reakcję emocjonalną, to kobiety mocniej ją wykazują i tym samym u nich częściej występuje „gęsia skórka” (55 procent vs 46 procent mężczyzn).

 

Wyniki

Jak pokazały wyniki, podczas badań psychometrycznych, osoby które zostały określone jako przyjazne dla innych i empatyczne w relacjach międzyludzkich, częściej zgłaszały pojawienie się „gęsiej skórki”.

Co więcej, osoby, które cieszyły się doskonałym zdrowiem fizycznym, które były zadowolone z życia i pozytywnie nastawione, częściej doświadczały również przechodzących przez ciało – ciarek.

 

Przeprowadzone badanie, dało naukowcom okazję do głębszego poznania fenomenu „gęsiej skórki” dość szczegółowo. Wyniki pokazały, że osoby doświadczające ciarek i „gęsiej skórki”, maja rożne osobowości oraz że to zjawisko ma duży wpływ na nasze ogólne samopoczucie i nastrój.

 

error: Content is protected !!