Sprawdź Czy Jesteś Zwyczajnym Leniem, Czy Masz Po Prostu Wysokie IQ

Czy bierne siedzenie lub brak chęci biegania trzy razy w tygodniu na siłownię oznacza, że jesteś leniem? Otóż śpiochy i leniuchy mogą nieco odetchnąć z ulgą. Najnowsze badania wykazały, że istnieje duża zależność wobec lenistwa, a wysokim IQ. W rzeczywistości więc, demonstrujesz tym swoją inteligencję.

 

Myślenie na wysokim poziomie

Według naukowców, osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia, uciekając z nudów do aktywności fizycznej, unikają myślenia na wysokim poziomie. Podczas gdy ludzie z wysokim IQ, bardzo szybko się nudzą z racji tego, że o wiele więcej czasu poświęcają na myślenie.

 

Przeprowadzono Eksperyment

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu na Florydzie przeprowadzili test na studentach, który miał na celu wyodrębnienie z grupy tych studentów co unikali wszelkich działań, mogących zmęczyć ich fizycznie oraz tych, co wykazywali chęć myślenia.

Test miał na celu sklasyfikować studentów pod względem działania na podstawie stwierdzeń „myślę tylko tak mocno jak muszę” i „lubię zadania, które wymagają ode mnie wymyślania nowych rozwiązań”. Musieli się z nimi zgodzić lub nie. Spośród tych studentów, wybrano po 30 osób z każdej grupy i przy pomocy sprzętu monitorującego, badali ich aktywność fizyczną przez 7 dni.

 

Wyniki Eksperymentu

Przeprowadzone w ten sposób badanie wykazało, że od poniedziałku do piątku „myśliciele” byli dużo mniej aktywni, niż ich koledzy, którzy nie zawracali sobie zbytnio głowy niepotrzebnymi przemyśleniami.
Natomiast podczas Weekendu, zaobserwowali brak jakichkolwiek różnic pomiędzy grupami pod względem aktywności fizycznej. Naukowcy przyznali, że przeprowadzone badanie trwała za krótko i dotyczyło małej ilości badanych osób, więc ciężko było im ostatecznie rozwiązać tą kwestię.

Jeśli więc zaczynasz czuć się zadowolony z tego, że Twoje lenistwo może być oznaką wysokiej inteligencji, wstrzymaj się jeszcze przez chwilkę. Bowiem główny autor przeprowadzonych badań Todd McElroy, ma nieco inne zdanie na ten temat:

 

„Ostatecznie, ważnym czynnikiem, który może pomóc osobom bardziej skłonnym do przemyśleń w zwalczaniu ich lenistwa jest świadomość. Świadomość tego, że są mniej skłonni do aktywności fizycznej połączona ze świadomością konsekwencji własnego nieróbstwa, może skutkować pozytywnie, aby stać się bardziej aktywnym w ciągu dnia.”

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!