Złote, domowe środki na czystą i świeżą toaletę każdego dnia

Mycie toalety z pewnością nie należy do naszych ulubionych obowiązków domowych. Niestety jest też jednym z tych nieprzyjemnych obowiązków, z których nie można zrezygnować.

 

Środki czyszczące i odświeżające toalety, szybko się kończą i przez to sporo nas kosztują, dlatego spróbuj nasz domowy, tani, korzystny dla zdrowia i skuteczny środek, który pomoże Ci w mig uporać się z brudną toaletą.

Ten domowy sposób, wyczyści i odświeży toaletę bez zbędnych nerwów, wysiłku i dodatkowych wydatków.

Domowy środek do czyszczenia toalety

O ile zbiornik do spłukiwania wody w toalecie, nie jest zabudowany, może kryć wiele tajemnic. Może Cię to zdziwi, ale niektórzy chowają tam wiele skarbów. My jednak tego nie polecamy, ale pasta do zębów wrzucona do takiego zbiornika może zdziałać prawdziwe cuda.

Dzięki niej, szybko pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, zdezynfekujesz najmniejsze zakamarki toalety i wyeliminujesz wszelki osad i rdzę.

 

Najtańszą tubkę pasty do zębów o wyrazistym zapachu, po nakłuwaj igłą w kilku miejscach i całą wrzuć do zbiornika spłukującego. Jedna tubka pasty, będzie odświeżać i dezynfekować Twoją toaletę przez 2-3 miesiące.

Jak pozbyć się zalegającego osadu?

Jeśli Twoja toaleta nie jest już zakupem sprzed kilku dobrych lat, w zakamarkach z pewnością zalega kamień. To nie wygląda estetycznie.

 

Sklepowe środki czystości, mają to do siebie, że trzeba nimi polać zabrudzoną powierzchnię i odczekać kilka minut. Płyny z reguły bardzo szybko spływają, więc trudno mówić o ich skuteczności.

Z pomocą kilku listków papieru toaletowego, możesz przedłużyć działanie środka czyszczącego.

 

Każdy listek papieru, złóż na pół i nałóż na niego środek czyszczący. Umieść papier na zabrudzonej powierzchni toalety i zostaw najlepiej na całą noc. Potem możesz usunąć papier i bez trudu wyczyścić wszelkie zalegające osady.

 

Jak wyczyścić trudno dostępne zakamarki w toalecie?

Te najbardziej skuteczne środki, do czyszczenia trudno dostępnych zakamarków, z całą pewnością zawsze masz w swojej kuchni. Nie musisz więc ponosić dodatkowych kosztów, aby się w nie wyposażyć.

 

1/4 szklanki kwasku cytrynowego, wymieszaj ze szklanką sody oczyszczonej i dodaj 1 łyżkę płynu do mycia naczyń i kilka kropli olejku zapachowego. Z otrzymanej pasty, możesz przygotować domowe tabletki czyszczące.

Musisz tylko przełożyć pastę do silikonowej foremki do lodu i pozostawić na 4 godziny. Po tym czasie tabletki są gotowe do użycia. Wystarczy tylko wrzucić ją do toalety i poczekać aż się rozpuści, a następnie wyczyścić toaletę jak zawsze.

 

Takie tabletki można przechowywać przez długi czas, a przygotowanie ich nie zajmie Ci więcej, niż 10 minut. Mają działanie zarówno czyszczące, jak i dezynfekujące i odświeżające. Warto więc poświęcić na to tych kilka minut.

Jak widać, można z łatwością utrzymać idealną czystość toalety, przy minimalnym wysiłku i za grosze. Z takim złotym środkiem, te mniej przyjemne obowiązki domowe, zawsze będą przyjemniejsze.

 

 

Czy te wskazówki są dla Ciebie przydatne?

 

error: Content is protected !!