Poświęć tylko 10 minut w tygodniu, aby przywrócić młodość twoim dłoniom.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Bez skrupułów zdradzają nasz wiek częściej niż zmarszczki na twarzy. Z pomocą całej gamy dostępnych kosmetyków zatuszujesz wiele niedoskonałości twarzy. Na dłonie jednak, takich kosmetyków nie ma.

 

Kosztowne zabiegi kosmetyczne w salonach piękności, są w stanie poprawić kondycję skóry dłoni. My mamy jednak domowy sposób na to, jak zmiękczyć naskórek, głęboko oczyścić, rozjaśnić i jednym słowem odmłodzić skórę dłoni, poświęcając na to jedynie 10 minut w tygodniu!

 

Jak naturalnie pielęgnować dłonie w domu?

Nasze dłonie zaczynają się starzeć już po 20 roku życia. Gotowanie, sprzątanie a także działanie promieni słonecznych i chemia gospodarcza oraz urazy mechaniczne w znacznym stopniu wpływają na ich kondycję.

 

Po 30-40 roku życia zaczynają pojawiać się tak zwane plamy starcze i piegi – efekt wcześniejszego, częstego wylegiwania się na słońcu.

 

 

Oto zbawienna maseczka na dłonie, która zadba o nie i przywróci im młodość:
Składniki:
  • 3 łyżki dowolnego środka do oczyszczania twarzy
  • 2 łyżki sody oczyszczonej
  • 2 łyżki zmielonej soli morskiej

 

Przygotowanie:
W wygodnej miseczce wymieszaj sodę z solą morską i dodaj środek do oczyszczania twarzy (pianka, żel). Mieszaj przez co najmniej 1 minutę, maska powinna mieć konsystencję śmietany.
Gotową maseczkę nakładaj delikatnymi ruchami masującymi, zaczynając od opuszków palców, aż do samych łokci.

 

Wcieraj maseczkę w całe dłonie i ręce przez co najmniej 10 minut. Maseczka z czasem będzie wchłaniać się coraz bardziej i gęstnieć. Po tym czasie spłucz pod bieżąca ciepłą wodą. Wkrótce, efekt z pewnością cię zaskoczy.

 

Ta maseczka, to nic innego jak domowy peeling. Delikatne włoski na rękach szybko się przerzedzą, a po 3-4 tygodniach stosowania całkowicie przestaną rosnąć. Już po pierwszym zabiegu, skóra wybieli się, a plamy i piegi rozjaśnią. Skóra stanie się delikatna i miękka.

 

Domowe zabiegi stosuj nie częściej, niż raz w tygodniu, ponieważ peeling na delikatnej skórze dłoni jest bardzo skuteczny i należy zachować ostrożność. Jeśli masz suchą skórę, dodaj do mikstury dodatkowo 1 łyżkę oliwy. Zapobiegniesz w ten sposób nieprzyjemnym podrażnieniom. Nie wcieraj maseczki zbyt mocno i staraj się nie dopuścić do zadrapań.
Po każdym zabiegu, wmasuj w skórę rąk i dłoni krem nawilżający i ciesz się uzyskanym efektem.

 

Udostępnij i podziel się ze znajomymi sposobem na młode dłonie w każdym wieku!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!