Tak będzie wyglądała wizyta u fryzjera i kosmetyczki. Zobaczcie koniecznie

Wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki będzie ponownie możliwa, po długim okresie zamknięcia zakładów spowodowanych wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce. Konieczne jednak jest wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa i odpowiedniego reżimu sanitarnego w trosce o zdrowie klientów i prowadzących działalność przedsiębiorców.

 

 

Maseczki

Od 16 kwietnia rząd wprowadził nakaz zakrywania ust i nosa, który cały czas obowiązuje i będzie musiał być respektowany również w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Każdy z klientów odwiedzających salon będzie musiał mieć maseczkę lub chustkę, która skutecznie zakrywa usta i noc.

 

Rękawiczki

Rękawiczki będą obowiązkowe i wcale nie chodzi tylko o pracowników. Te rządowe zalecenie tyczyć się będzie również klientów. Mogą to być rękawiczki jednorazowe lub jeśli takich nie posiadamy powinna wystarczyć sama dezynfekcja dłoni w salonie.

 

 

Rzeczy klientów w workach

W salonach, które otworzą się w nowym reżimie sanitarnym wszystkie rzeczy osobiste klientów będzie mogły być przechowywane tylko w osobnych workach, tak żeby żadna z tych rzeczy się ze sobą nie stykała. Nie powiesimy już normalnie kurtki na wieszaku i nie odstawimy do szafki torebki – wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone i chronione.

 

Bez telefonów

Według najnowszych zaleceń rządu używanie telefonów komórkowych w salonie powinno być mocno ograniczone.

 

Ograniczony czas

Niestety kolejnym ograniczeniem, które klienci mocno odczują na swojej skórze będą odstępy czasowe między wizytami w salonach. Nie dość, że liczba klientów w salonach będzie ograniczona, to jeszcze czas wykonania usługi znacznie się wydłuży. Pracownicy będą zobligowaniu do regularnej dezynfekcji narzędzi, przyborów, stanowiska pracy i pomieszczenia – a to niestety zabierać będzie czas.

 

Dezynfekcja

Ciągła dezynfekcja będzie nową codziennością w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Wszystkie akcesoria i tekstylia powinny być regularnie i odpowiednio dezynfekowane po każdym kliencie. Jeśli pracownicy salonu używają tekstyliów jednorazowych to powinny być one zmieniane po każdym kliencie, jeśli zaś używają wielorazowych to powinny być one prane po każdym kliencie w min. 60 stopniach.

 

Ankieta

Zanim zostaniemy przyjęci w salonie pracownicy będą musieli wypytać nas o stan zdrowia czy też ostatnie przebyte choroby. Wszystko po to żeby pracownicy mogli zachować bezpieczeństwo i niepotrzebnie się nie narażali. Przed wykonaną usługą powinna być wykonana specjalna ankieta z klientem i jeśli ten jest zdrowy, to dopiero wtedy można przejść do świadczenia usługi.

 

Temperatura

Oprócz wcześniej wspomnianej ankiety, pracownicy salonów, którzy świadczą usługi będą musieli również wykonać swoim klientom pomiar temperatury. Według rządowych wytycznych okazuje się to niezbędne.

 

Poczekalni

W swoich zaleceniach odnośnie wznowienia działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych w nowym reżimie sanitarnym, rząd zaleca rezygnację z poczekalni. Z pewnością chodzi o to żeby nie utrzymywać bliskiego kontaktu z drugą osobą i nie przebywać zbyt długo obok drugiej osoby.

Jak wiadomo koronawirus może się przenosić również przez np. dotknięcie tej samej gazety co osoba zakażona, więc chodzi o zminimalizowanie ryzyka zakażenia się.

 

Odległość

Po otwarciu się salonów kosmetycznych i fryzjerskich konieczne będzie zachowanie bezpiecznej odległości między klientami. Pomiędzy każdym w salonie powinno być zachowane przynajmniej 1,5 metra odstępu. Wszystko to ze względu na dobro i bezpieczeństwo klientów. Dlatego też właśnie nie będzie możliwe wcześniej wspomniane skorzystanie z poczekalni.

 

Bez kawy i herbaty

Oprócz zachowania odpowiedniej odległości od innych osób i braku możliwości skorzystania z poczekalni w salonach, rząd nie zaleca również serwowania kawy czy herbaty – tak jak to było do tej pory. Pracownicy salonów nie będą mogli poczęstować swoich klientów dobrociami i odpowiednio ich ugościć. Wyjątkiem będzie woda. Tą będzie można podawać w salonach, ale tylko w opakowaniach jednorazowych.

 

Bez testerów

Nowe ograniczenia, jakie będą w salonach nie tyczą się tylko ludzi, ale również rzeczy. Rząd zaleca, aby w salonach zrezygnować z wszelkich ogólnodostępnych testerów, do których każdy klient może podejść, dotknąć a nawet użyć.

 

Płatność

Pandemia koronawirusa spowodowała również to, że na każdym kroku staramy się eliminować dotykanie tych samych przedmiotów, które dotykane były przez inne osoby żeby maksymalnie zminimalizować prawdopodobieństwo zakażenia COVID-19.

Dlatego też tak jak w sklepach spożywczych, czy w aptece również w salonach kosmetycznych i fryzjerskich będziemy proszeni o zapłacenie w sposób bezdotykowy – kartą. Jak mówią rządowe zasady, płatność gotówką nie będzie preferowana.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!