Idealny porządek w domu – Już nigdy nie będziesz robiła inaczej.

Na ostatniej imprezie u znajomych, to co stworzyli w swoim mieszkaniu, zainspirowało mnie i zachęciło do wprowadzenia małych przeróbek.

 

Zdolność do stworzenia idealnego porządku w domu, gdy nie wszystko jest na swoim miejscu, nie jest łatwym zadaniem. Jednak moi znajomi odnieśli sukces. A wszystko dzięki niestandardowemu podejściu do umieszczania rzeczy w mieszkaniu , co jest szczególnie ważne, gdy w domu nie ma wystarczającej ilości miejsca i trzeba w nim umieścić wiele przedmiotów.

 

Oto 14 genialnych pomysłów na utrzymanie porządku w twoim domu:

 

1. Znajdź rzeczy lub przedmioty, które można zawiesić w szafie, zamiast wkładać je do szuflady.

 

2. Niektórzy właściciele zdecydowanie nie lubią przechowywania dżinsów w szufladzie; inni uważają, że dżinsy wiszące na wieszaku zajmują zbyt dużo miejsca w szafie. Podejmij decyzję na podstawie liczby rzeczy w jednej kategorii i ilości dostępnego miejsca.

 

3. Jeśli nie ma sposobu na powieszenie każdego przedmiotu na wieszaku, użyj wieszaków kaskadowych. Wszystko będzie widoczne, ale nie zajmą dużo miejsca.

 

4. To świetny pomysł, aby nie szukać kluczy w mieszkaniu. Wykonanie takiego wieszaczka na kluczenie zabierze Ci nie więcej niż pół godziny.

 

5. Miski twojego pupila w szufladzie to idealne rozwiązanie, przydatne przy konieczności częstego mycia podłogi.

 

6. Wspaniały pomysł na przechowywanie czosnku lub cebuli.

 

7. To była taka szuflada, którą widziałem w kuchni moich znajomych. To właśnie oznacza inteligentne planowanie przestrzeni!

 

8. Zobacz, jak prosty i jaki użyteczny pomysł na łazienkę. Już poprosiłam męża, by zrobił to samo.

 

9. W sypialni też można uniknąć ciągłego szukania pilota lub telefonu.

 

10. Swetry złożone w stosy w kilku rzędach nie są widoczne i trudno je znaleźć w razie potrzeby. Możesz więc zapomnieć, że masz wygodny i ciepły sweter z dzianiny.

 

Możesz jednak owinąć sweter wokół wieszaka, jak na zdjęciu. Wtedy nie rozciągnie się na ramionach i nie straci formy.

 

11. Świetne rozwiązanie do garażu lub magazynu, zwłaszcza jeśli twój syn chce zostać sławnym piłkarzem.

 

12. Moim zdaniem, idealne rozwiązanie do przechowywania zbóż i mąki. Już zaczęłam poszukiwania takich pojemników!

 

13. Wysuwany wieszak na patelnie i garnki. Łatwo się przesuwa i masz pełny dostęp do przyborów kuchennych. Czego jeszcze potrzebujesz?

 

14. To bardzo dobry pomysł. Możesz wykonać stylizację bez wychodzenia z łazienki, zachowując spokój, że woda nie dostała się do gniazdka.

 

 

I jeszcze jedna rada, kolejny przydatny sposób na rozwiązanie problemu przechowywania akcesoriów. Zazwyczaj są one wciśnięte pomiędzy innymi ubraniami w ciasnej szufladzie.
Możesz kupić pierścionki na zasłony pod prysznic (są bardzo tanie) i powiesić chusty i szaliki jak w butiku, pięknie zawiązując je na jednym wieszaku. Można również powiesić tak paski.
Jeśli ciągle masz wrażenie, że brakuje ci kilku rąk, a ustawianie porządku w domu jest stałym problemem, może wszystko jest źle zaplanowane?

 

Spróbuj zastosować kilka powyższych wskazówek, a poczujesz o ile łatwiej będzie ci posprzątać mieszkanie. W końcu nawet najmniejsze mieszkanie będzie wyglądać przytulnie, jeśli odpowiednio zorganizujesz miejsce do przechowywania rzeczy.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!