Buty wyprane w pralce w ten sposób, będą czyste jak nigdy.

Producenci butów często nie zalecają prania ich w pralkach automatycznych. Jednak współczesna technologia i ciągły brak czasu, pozwolił nam na znalezienie sposobu na szybkie i łatwe pranie obuwia. Grunt to zrobić to, stosując się do pewnych zasad.

 

Zdecydowanie nie każdy rodzaj butów nadaje się do prania w pralce. Nie polecam prać w ten sposób butów ze skóry, lepiej wyczyścić je ręcznie. Jednak kapcie, trampki i buty sportowe z powodzeniem można doprowadzić do ładu, bez narażenia ich na zniszczenie.

 

Nie musisz obawiać się, że obuwie z tkaniny stracą swój wygląd, kolor lub jakość.
Musisz zawsze przestrzegać tych prostych zasad, a twoja pralka również na tym nie ucierpi.

 

1. Przede wszystkim, koniecznie oczyść obuwie z wszelkich kamyków i błota.
2. Koniecznie wyjmij sznurowadła i wkładki. Zapnij wszystkie zamki lub inne zapięcia.

3. Używaj specjalnego worka do prania obuwia, ochronisz bęben pralki przed ewentualną jego deformacją.
4. Pranie obuwia w pralce powinno odbywać się przy temperaturze nie większej niż 30 stopni C. Do prania możesz używać dowolnego środka piorącego, jednak zalecamy użycie płynu do prania. Proszek trudniej się spłukuje.

 

5. Aby przywrócić świeżość i czystość oraz usunąć brzydki zapach białym butom, przed praniem wsyp sodę oczyszczoną do każdego buta i pozostaw na noc. Potem wypierz buty w pralce, zachowując pozostałe zasady.
6. Zalecamy suszyć wyprane obuwie w pralce na świeżym powietrzu, zapobiegniesz wszelkim odkształceniom i rozklejaniu się klejonych elementów.

 

 

Tak więc jeśli wiesz jak to zrobić, twoje buty będą zawsze czyste, a pralka nie zniszczona!

error: Content is protected !!