Jak Zasnąć W Zaledwie 2 Minuty, Po Długim I Ciężkim Dniu Pracy? Prosta Sztuczka, Dzięki Której Zrobisz To Bez Problemu

Bywa tak, że po długim i ciężkim dniu w pracy, marzymy tylko o tym aby zjeść ciepły, smaczny posiłek, wziąć relaksującą kąpiel i szybciutko położyć się w wygodnym łóżku. Jednak okazuje się, że im bardziej jesteśmy zmęczeni, tym ciężej jest nam zasnąć. Co wtedy robić?

 

Niestety w dzisiejszych, dość trudnych czasach, ponad połowa dorosłej, polskiej społeczności ma problemy z zasypianiem. Mimo tego, że jesteśmy potwornie zmęczeni, a powieki ciężkie, zasypianie trwa nawet 30 minut. Przyczyną może być stresujący tryb życia, odpowiedzialna praca lub pobudzenie, jednak jedno jest pewne. Bez odpowiedniej i zdrowej dawki snu, nasze ciało i umysł nie regeneruje się.

 

Jeśli zwykły człowiek, może borykać się z takim problemem, to jak w swoim wyjątkowym trybie życia z zasypianiem radzą sobie żołnierze?

Wydawać by się mogło, że żołnierze, na co dzień żyjący w niewygodnych, często polowych warunkach, po ciężkim dniu na poligonie, gdzie słychać tylko krzyki i wystrzały, muszą mieć potworny problem z zaśnięciem. Jednak nazajutrz, żołnierze przecież wcześnie zaczynają dzień i nie mogą sobie pozwolić na niewyspanie.
Z historii wiadomo, że podczas drugiej wojny światowej, wielu żołnierzy popełniało największy błąd i w ogóle nie spali. To powodowało zmęczenie, brak koncentracji i odpowiedzialnego myślenia. Zaczęto wtedy stosować pewną sztuczkę, dzięki której mogli zasnąć w zaledwie 2 minuty.

 

Według sprawdzonych opinii, ten trik pozwoli Ci szybko zasnąć bez względu na to czy zamierzasz uciąć sobie poobiednią drzemkę, czy też przespać całą noc.

Podczas przeprowadzonego 6 tygodniowego szkolenia w USA, przeprowadzono eksperyment w którym 96% badanych, opanowało ten trik niemal do perfekcji. Wystarczy poznać i stosować 4 proste kroki:

 

Krok 1

 

Zamknij oczy i zrelaksuj się. Ważne jest, abyś całkowicie rozluźnił wszystkie mięśnie twarzy (łącznie z językiem, szczęką oraz mięśniami wokół oczu). Podobno najlepiej zasypia się w pozycji lezącej, kiedy jesteśmy całkowicie rozciągnięci (piloci jednak, zostali również wyszkoleni do zasypiania nawet w pozycji siedzącej). Połóż się więc płasko, a ręce ułóż bezwładnie na kolanach.

 

Krok 2

 

Kiedy mięśnie twarzy będą już całkowicie rozluźnione, opuść ramiona tak nisko, jak tylko jest to możliwe i weź kilka głębokich wdechów. Zmniejszysz w ten sposób napięcie. Zacznij rozluźniać mięśnie, zaczynając od ręki dominującej, począwszy od bicepsa, przez przedramiona po dłonie i palce. Powtarzaj czynność tak długo, aż poczujesz się zrelaksowany i rozluźniony. Potem zrób to samo z drugą ręką.

 

Krok 3

Teraz czas na nogi. Rozluźniaj stopniowo mięśnie, zaczynając od ud, poprzez mięśnie łydek po kostki i stopy. Teraz całe Twoje ciało powinno być zrelaksowane.

 

Krok 4

 

Na koniec, najtrudniejsze do wykonania zadanie. Musisz oczyścić swój umysł. Przez 10 sekund, postaraj się nie myśleć o ciężkim dniu, swoich problemach i udrękach. Pamiętaj, że jeśli nie przestaniesz myśleć o problemach i kłopotach, 3 pierwsze kroki nie będą miały żadnego sensu. Ciało zacznie się spinać, a wtedy pojawią się skurcze mięśni i niepożądane ruchy.

 

Jeśli jednak przez 10 sekund nie możesz oczyścić umysłu, spróbuj wyobrazić sobie kajak w jeziorze lub hamak wykonany z miękkiego, czarnego aksamitu, który znajduje się w ciemnym pokoju. Uwierz mi, to naprawdę działa! Kiedy już umysł będzie czysty, a ty zrelaksowany, zaśniesz szybko i możesz mieć pewność, że będzie to zdrowy i dobry sen. Powodzenia!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!