Niepokojące wieści ws. stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Polityk zabrał głos
Niepokojące informacje o zdrowiu Zbigniewa Ziobry
W ostatnich miesiącach w mediach Zbigniew Ziobro ukazuje się w zupełnie nowym kontekście. Od dawna nie ogranicza swojej walki tylko do sejmu – zmaga się także z ciężką chorobą nowotworową. Zarówno jego ciało, jak i psychika zostały wystawione na ogromną próbę. Mimo że przeszedł skomplikowaną operację oraz terapię chemioterapią i radioterapią, nie traci nadziei i konsekwentnie kontynuuje leczenie.
Nowotwór, który odmienił życie polityka
W październiku 2023 roku Ziobro usłyszał dramatyczną diagnozę – agresywny rak przełyku z przerzutami do żołądka i węzłów chłonnych. Jeszcze niedawno był jednym z kluczowych polityków w kraju, dziś jego codzienność wypełnia trudna walka z chorobą.
„To zabieg związany z powikłaniami po operacji, będę miał poszerzanie przełyku” – wyjaśnił polityk, opisując planowaną procedurę medyczną.
Dotychczasowa terapia była niezwykle wyczerpująca – przeszedł m.in. ośmiogodzinną i skomplikowaną operację usunięcia większości przełyku, a następnie poddał się chemioterapii i radioterapii. Pomimo tych dramatycznych doświadczeń, nie rezygnuje z walki, zachowując przy tym siłę ducha.
Konflikt pomiędzy zdrowiem a polityką
Rehabilitacja i rekonwalescencja zajmują obecnie dużą część jego życia, jednak rzeczywistość polityczna wciąż nie odpuszcza. Wkrótce Sejm ma podjąć decyzję, czy były minister ma zostać przymusowo doprowadzony na przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa.
„Nie stawię się dobrowolnie na komisji, ale nie będę stawiał oporu podczas ewentualnego doprowadzenia” – zapowiedział Ziobro.
To nowy, trudny rozdział w jego życiu – z jednej strony ciężka choroba, z drugiej presja polityczna i groźba przymusowego doprowadzenia przez policję. Dodatkowo, planowany zabieg poszerzenia przełyku ma się odbyć 24 lipca, tuż po posiedzeniu komisji, co stawia pod znakiem zapytania jego udział w wysłuchaniu. Chociaż deklaruje gotowość do obecności, jego stan zdrowia może to udaremnić.
Perspektywy leczenia i powrotu do zdrowia
Po wielu miesiącach intensywnego leczenia w Polsce, polityk skupia się teraz na specjalistycznym zabiegu, który ma zostać przeprowadzony w Brukseli. Operacja poszerzenia przełyku jest konieczna z powodu powikłań po wcześniejszej, rozległej operacji. Rehabilitacja to nie tylko leczenie przeciwnowotworowe, ale także stały nadzór medyczny, który pozwoli mu na powrót do względnej normalności.
„Będę miał poszerzanie przełyku” – mówił otwarcie Ziobro, zdając sobie sprawę z nowych wyzwań w walce o zdrowie.
Historia polityka przypomina, że choroba nie wybiera i może dotknąć każdego, nawet najważniejszych osób w państwie. Jego sytuacja zmusza do refleksji nad możliwością pogodzenia wysokich obowiązków publicznych z wymagającym leczeniem onkologicznym.