Najstarsi Z Rodzeństwa Są Najgorszymi Kierowcami? Zobacz Co Sugeruje Nietypowe Badanie

Dość nietypowe badanie, które zostało przeprowadzone na rodzeństwie w różnej kolejności ich urodzenia wykazało, że pierwsze urodzone dziecko jest zazwyczaj najgorszym kierowcą w porównaniu do młodszego.

 

Jeśli więc jesteś najstarszy z całej trójki i skasowałeś już dwa samochody, być może stwierdzisz, że trochę w tym prawdy jest. Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez Privilege Car Insurance wynika, że pierworodni rzeczywiście są beznadziejnymi kierowcami.

Podczas analizy prześledzono nawyki 1395 kierowców. Odkryto, że duży odsetek starszego rodzeństwa posiada złe nawyki jazdy i jest bardziej podatne na spowodowanie wypadku.

 

Złe nawyki

Skoro już jesteśmy przy złych nawykach. Statystyki nie są łaskawe, bo wynika z nich, że aż 89 procent starszego rodzeństwa wciska pedał gazu mocniej, w wyniku czego 35 procent z nich zostanie ukarana mandatem, 47 procent zajedzie drogę innemu kierowcy, a 46 procent zapewne wykorzysta środek drogi, by nie zdejmować nogi z gazu.

Próba wykonywania dodatkowych czynności podczas jazdy również jest na porządku dziennym – 30 procent korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy, a 17 procent kobiet przyznało się do nakładania makijażu w drodze do pracy.

 

Spowodowane Wypadki

Powyższe dane prowadzą do oczywistego przypuszczenia. Najstarsze rodzeństwo jest bardziej skłonne do spowodowania wypadku. Złe nawyki w przypadku najstarszego rodzeństwa doprowadziły do 22 procent drobnych kolizji. Z kolei 15 procent miała poważny wypadek, a dane pochodzą jedynie z ostatnich 5 lat.

Rywalizacja między rodzeństwem to częsty problem rodzinny, co też może przekładać się na umiejętności prowadzenia pojazdu.

 

Specjaliści z Uniwersytetu Edynburskiego uważają, że dane częściowo mogą pomóc w wyjaśnieniu tzw. efektu kolejności urodzenia.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!