Martwią Cię wypadające włosy? Mamy rewelacyjną maseczkę, która temu zapobiegnie

Normalną rzeczą jest, jeśli podczas mycia wypadnie Ci kilka włosów. W ciągu całego dnia, dopuszczalną normą jest utrata 60-100 włosów. Jeśli zauważyłaś, że tracisz ich znacznie więcej, wymaga to natychmiastowej reakcji z Twojej strony.

 

Na chorobliwe wypadanie włosów, mamy rewelacyjny sposób – piwo!

Jaki wpływ ma piwo na Twoje włosy?

Trzy główne składniki, jakie zawiera każde piwo mają bardzo korzystny wpływ na porost i kondycję włosów. Drożdże – pobudzają mieszki włosowe i odżywiają włosy, dzięki dużej zawartości witamin z grupy B. Chmiel i słód pobudzają wzrost włosów, dzięki zawartości żelaza, magnezu, fosforu i witaminy PP.
Piwo działa również korzystnie na skórę głowy. Ma działanie przeciwłupieżowe, dzięki niemu skóra głowy nie swędzi, a włosy nie przetłuszczają się.

Do włosów jasnych zalecane jest wykorzystanie jasnych odmian piwa, ze względu na jego właściwości barwiące. Do włosów ciemnych, najlepsze będzie niefiltrowane piwo ciemne.

Aby pozbyć się charakterystycznego zapachu piwa, możesz dodać do maseczki kilka kropli olejku eterycznego o intensywnym zapachu. Aby korzystne składniki zawarte w piwie, lepiej się wchłaniały, piwo trzeba wcześniej nieco podgrzać.

Maseczka na bazie piwa

Składniki:

  • 200 ml piwa
  • 1 żółtko
  • 1 łyżka miodu
  • 0,5 banana

 

 

Przygotowanie:

1. Banana, razem z żółtkiem zblenduj na gładką masę.

2. Potem dodaj miód, piwo i dobrze wymieszaj.

3. W czyste, wilgotne włosy oraz skórę głowy, wetrzyj maseczkę opuszkami palców. Zabezpiecz włosy folią, a następnie nałóż i zawiń na głowę ręcznik.

4. Maseczkę należy zostawić na włosach przez 2-3 godziny i dokładnie spłukać ciepłą wodą.

 

Aby Twoje włosy zawsze były w dobrej kondycji, gęste i piękne, stosuj maseczkę 2 razy w tygodniu. Możesz również piwo, rozcieńczone z wodą w stosunku 1:2, stosować jako płukanki, która nabłyszczy Twoje włosy i doda im objętości.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!