Czyste pranie bez proszku. To możliwe dzięki tym składnikom

Trudno nam sobie wyobrazić czyste i pachnące ranie bez użycia proszku lub płynu do prania. Brzmi jak coś niemożliwego, prawda?

 

Jest jednak rewelacyjny sposób na czyste i świeże pranie, dzięki trzem skarbom, jakie zawsze masz w swoim domu. Przy okazji też, wywabisz trudne plamy, a nawet wybielisz delikatne tkaniny. Oto one:

Soda oczyszczona, sól i cukier

 

Te trzy złote środki, idealnie zastąpią wszelkie detergenty, wykorzystywane do prania.
Sól, świetnie sprawdzi się zarówno do kolorowych, jak i do białych tkanin. Jej białe kryształki, nadają tkaninom miękkości.

Włóż ubrania do głębokiej miski i zalej gorącą wodą. Zostaw do namoczenia przez 10 minut, a następnie wyjmij i wykręć ubrania. Do tej samej wody wsyp 2 łyżki stołowe soli na 1 litr wody i wymieszaj, aby sól się rozpuściła.

Następnie włóż do rozpuszczonej w wodzie soli, namoczone wcześniej ubranie i pozostaw na 1,5 godziny. potem wystarczy je tylko wypłukać (możesz to zrobić również w pralce).

 

Soda, jest najczęściej używana jako środek czyszczący w kuchni. Mało kto wie, że świetnie nadaje się również do wywabiania trudnych plam z ubrań. W 2 litrach wody, rozpuść 1 łyżkę sody i 1 łyżkę wody utlenionej. Dokładnie wymieszaj.

 

Gotową mieszankę przelej do butelki z rozpylaczem.

Teraz tylko wystarczy spryskać trudną plamę roztworem, przed zasadniczym praniem w pralce.

Cukier natomiast, ma niezwykłe właściwości wybielające. Jeśli Twoje firany nieco pożółkły, namocz je przez pół godziny w mieszance wody z cukrem (1 łyżka cukru na 1 litr wody). Potem, dodaj jeszcze 2-3 łyżki cukru do płynu do płukania. Teraz Twoje firany będą śnieżno-białe.

 

Nie zapomnij podzielić się tą wiedzą z przyjaciółmi!

 

error: Content is protected !!