Prawo jazdy 2020. Jedna rzecz może przerwać egzamin

Jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u osoby zdającej występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie przerwany!

 

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa w Polsce ruszają ponownie egzaminy na prawo jazdy.

Od 4 maja pracę wznowiły biura wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego (WORD) w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, a także ich ośrodki terenowe w Inowrocławiu i Grudziądzu.

Od 11 maja rozpoczęły się egzaminy teoretyczne w salach WORD-ów na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz egzaminy praktyczne na kat. C, CE, D, T, BE. Od 18 maja wznowione zostaną egzaminy praktyczne na kategorię A (motocyklową) prawa jazdy, zaś 25 maja praktyczne na kategorię B (auto osobowe).

– Zachowamy wszystkie środki ostrożności, by zredukować prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem – mówi Andrzej Gross, dyrektor WORD w Bydgoszczy.

 

Jeśli na egzaminy teoretyczne do sali wchodziło na przykład 16 osób, to teraz, zachowując co najmniej dwumetrowe odległości, wejdzie 8.

Wszyscy w maseczkach, wszyscy zdezynfekują dłonie i wszystkim zmierzona zostanie temperatura.

Wszyscy w maseczkach, zaś egzaminator dodatkowo z przyłbicą i za ścianką z plexi. Wszyscy zdezynfekują dłonie i wszystkim zmierzona zostanie temperatura. Auta egzaminacyjne będą dezynfekowane po każdej jeździe, głównie kierownice, deski rozdzielcze, dźwignie zmiany biegów i klamki od drzwi.

 

Niektóre WORD-y w ramach zabezpieczeń ostrzegają, że katar, kaszel i kichanie osoby egzaminowanej może być przyczyną przerwania egzaminu praktycznego.

Jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u osoby zdającej występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie przerwany!

Tak jest między innymi w WORD we Wrocławiu czy Legnicy.

 

Do egzaminu na prawo jazdy NIE MOGĄ przystąpić:

  • osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła, wysypka itd.) lub osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy;
  • osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą;
  • osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2;
  • osoby, których domownicy pozostają w okresie kwarantanny.

 

Na egzamin na prawo jazdy należy zgłosić się w rękawiczkach jednorazowych oraz w masce zakrywającej nos i usta – osoby, które nie spełnią tego wymogu nie zostaną dopuszczone do egzaminu.

Osoby bez maseczek i rękawiczek nie zostaną dopuszczone do egzaminu na prawo jazdy.

Przed egzaminem zdającemu, uczestnikowi szkolenia zostanie zbadana temperatura ciała, w przypadku gdy będzie wynosiła powyżej 37 st. C nie zostanie dopuszczona do egzaminu!

Przed przystąpieniem do egzaminu zostaną zdezynfekowane rękawice jednorazowe.

Jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u osoby zdającej występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie przerwany!

 

Na terenie ośrodka niedozwolone jest przebywanie osób postronnych, nieprzystępujących do egzaminu.

Na egzamin kat. A (w tym AM, A1, A2) należy dodatkowo (poza wymogami wskazanymi powyżej) zgłosić się z własnym kaskiem oraz słuchawkami wyposażonymi w wejście typu „minijack” Brak tego wyposażenia będzie uniemożliwiał przeprowadzenie egzaminu.

 

Podziel się na facebooku!