98% Komórek nowotworowych zwalcza po 16 godzinach ta roślina.

Specjaliści z Uniwersytetu w waszyngtonie, którzy składali się z onkologów i bioinżynierów, odkryli roślinę o nazwie Artemisia annua (piołun jednoroczny lub bylica roczna), która ma niezwykłe właściwości lecznicze.

 

Podczas przeprowadzonych przez nich wielu badań okazało się, że niektóre jej składniki niszczą do 98% komórek nowotworowych. Kontrolują reprodukcyjny wzrost komórek rakowych bez zastosowania żadnej specjalistycznej terapii.
Co najważniejsze, wystarczy 16 godzin, aby składniki tej rośliny działały skutecznie. Według naukowców, komórki bylicy jednorocznej nie wpływają negatywnie na zdrowie i nie powodują żadnych negatywnych skutków ubocznych.

 

Jak powiedział sam Tomikasu Sasaki – profesor chemii na University of washington, to „trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej”… „Trudno w to uwierzyć, ale bylica faktycznie pomaga pozbyć się raka najszybciej i zapobiegać nowotworom”.
Składnik bylicy jednorocznej, który okazał się tak zbawienny przy zwalczaniu komórek rakowych, to artemizyna. Substancję tą wcześniej stosowano przy leczeniu malarii. Dodatkowo artemizyna skuteczna jest również przy leczeniu najczęstszej pasożytniczej infekcji po przebytej malarii – Schistosomy. To ludzkie przywry krwi – robaki, a także na wiele innych jej gatunków.

 

W połączeniu z żelazem, artemizyna jest wprowadzana do komórek nowotworowych niczym „koń trojański”, przez co komórki artemizyny niepowstrzymanie się mnożą. Przy użyciu samej artemizyny, rozwój komórek nowotworowych w płucach można ograniczyć o 28%. W połączeniu z żelazem, istnieje duże prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia choroby.

 

Ponieważ żelazo, pobierane jest z organizmu, a duża ilość jonów żelaza jest toksyczna, komórki tkanki mając na nią zapotrzebowanie wysyłają białka sygnałowe. Mają one za zadanie zakomunikować, że tu potrzebne jest żelazo. Wtedy organizm wysyła je bezpiecznie „opakowany” w białko niczym transporter, a komórka je absorbuje i wykorzystuje potrzebne jej żelazo.

Artemizyna, występująca samoistnie, zabijając około 100 komórek nowotworowych, przypadających na każdą zdrową komórkę i tak jest skuteczniejsza niż inne leki chemioterapeutyczne.

 

Jak twierdzą naukowcy, lek ten może być stosowany w leczeniu niemal każdego rodzaju nowotworów, ponieważ ma cechy charakterystyczne dla komórek nowotworowych.
Został przetestowany już z ogromnym powodzeniem w warunkach laboratoryjnych przy leczeniu nowotworów prostaty, piersi i leukemii.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!