Właściwości soli – o tych nie miałaś pojęcia.

W każdym domu najczęściej korzystamy z soli, dodając ją do potraw. Udowodnię wam, że nie tylko sól przydatna jest w kuchni.

 

Tania i całkiem nie szkodliwa sól przynosi nam wiele korzyści. Przedstawię wam jak używać soli kuchennej do mycia, higieny osobistej i czyszczenia.

Sól stosowana w domu:

 

1.Mycie okien w samochodzie i w domu


Wystarczy, że rozpuścimy w 3 litrach ciepłej wody 2 łyżki soli, a umyjemy porządnie okna i dokuczliwe zabrudzenia znikną.

 

2.Łatwe pranie


Żeby uniknąć odbarwiania i kurczenia się ubrań dodaj troszkę soli do prania. Użycie soli z odrobiną wody pomaga w usuwaniu plam z czerwonego wina. Mieszanina wchłania wino, a my tylko musimy przetrzeć lekko szczotką lub serwetką.

 

3.Gdy boli ząb

Rozpuszczamy odrobinę soli w cieplej wodzie i płuczemy usta. Pamiętaj, żeby wcześniej udać się do dentysty. Gdy nie masz pasty w zasięgu ręki to pamiętaj, że sól połączona z sodą może ją zastąpić.

 

4.Usunięcie problemu pocenia się stóp


Wystarczy wymoczyć stopy w soli. Przygotowujemy 8 litrów wody połączonej z 3 łyżkami soli i kawałkiem mydła. Metoda ta pomaga w usuwaniu pocenia stóp ,lecz niestety może wysuszyć skórę.

 

5.Odpychający zapach

Przy robieniu ryby w piekarniku można czuć odpychający zapach . Wodę mieszamy z solą i cynamonem, troszkę mieszaniny wkładamy do piekarnika i włączamy, po kilku minutach zapach zniknie.

 

6.Sztućce miedziane i srebrne


Łączymy sól, sodę i ocet myjemy sztućce i cieszmy się efektem końcowym.

 

7.Zatkany zlew

Na zatkany zlew mam super sposób. Wystarczy wsypać sól i zalać gorącą wodą. Po chwili woda zacznie płynąć normalnie i zabrudzeń już nie będzie.

 

8.Peeling skóry

Sól kamienną łączymy z olejkiem lawendowym. Na twarz nakładamy gotowy produkt i po chwili spłukujemy wodą. Olejek pomoże w zmiękczeniu skóry, a sól doda blasku.
error: Content is protected !!